+ adauga in Google Calendar / + adauga in Outlook / iCal (.ics)
Apr »
Thu, 27 Apr Mon, 01 May

Sunwave 2017

editia cu numarul 21
2017-04-27 2017-05-01 Thu, 27 Apr Mon, 01 May
Fri, 28 Apr

Race to Nature - Trail & Family Run 2017

cursa family friendly
2017-04-28 2017-04-28 Fri, 28 Apr
Fri, 28 Apr

Rametea Climbing Open 2017

editia cu numarul 10
2017-04-28 2017-04-28 Fri, 28 Apr
Fri, 28 Apr Mon, 01 May

Festivalul Romana Apulum

reconstituiri istorice
2017-04-28 2017-05-01 Fri, 28 Apr Mon, 01 May
Sat, 29 Apr

Natalia Imbruglia 2017

concert unplugged
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
Sat, 29 Apr

Napo Cup UCI Class II 2017

cu bicicleta prin muzeu
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
Sat, 29 Apr Mon, 01 May

Check-Out Festival 2017

electronice pe Bega
2017-04-29 2017-05-01 Sat, 29 Apr Mon, 01 May
Sat, 29 Apr

S_Karp Urban Trail 2017

cursa cu etape
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
Sat, 29 Apr Mon, 01 May

Suncuius Festival 2017

muzica in aer liber
2017-04-29 2017-05-01 Sat, 29 Apr Mon, 01 May
Sat, 29 Apr Sun, 30 Apr

Parkour Jam 2017

parkour si freerunning
2017-04-29 2017-04-30 Sat, 29 Apr Sun, 30 Apr
Sat, 29 Apr

Crosul Cetatii Regale a Hategului 2017

a treia editie
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
Sat, 29 Apr

Sunset Festival 2017

a treia editie
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
Sun, 30 Apr

BT Faget Trail Running 2017

alergare in Padurea Faget si imprejiurimile Clujului
2017-04-30 2017-04-30 Sun, 30 Apr
May »
Mon, 01 May

Paperwings Challenge 2017

sfsdf
2017-05-01 2017-05-01 Mon, 01 May
Thu, 04 May Sun, 21 May

Festivalul Filmului European 2017

noutatea acestei editii este Platforma Agora
2017-05-04 2017-05-21 Thu, 04 May Sun, 21 May
Fri, 05 May Sun, 07 May

Pet Expo 2017

Pet Expo aduce la Romexpo peste 1000 mp de standuri cu tot ceea ce tine de servicii, hrana si produse de uz veterinar.
2017-05-05 2017-05-07 Fri, 05 May Sun, 07 May
Fri, 05 May Tue, 30 May

East European Comic Con 2017

a V-a editie
2017-05-05 2017-05-30 Fri, 05 May Tue, 30 May
Sat, 06 May

Echo Maraton Moeciu de Sus 2017

maratonul eco de la munte
2017-05-06 2017-05-06 Sat, 06 May
Sun, 07 May

Sarbatoarea Liliacului 2017

serbarea florilor
2017-05-07 2017-05-07 Sun, 07 May
Mon, 08 May

Marc Ribot

jazz spre punk
2017-05-08 2017-05-08 Mon, 08 May
Sat, 13 May

Crosul Binder 2017

doua trasee
2017-05-13 2017-05-13 Sat, 13 May
Sun, 14 May

Cupa Aradului 2017

ciclism cu de toate
2017-05-14 2017-05-14 Sun, 14 May
Thu, 18 May Sun, 21 May

Festivalul Scoicilor 2017

delicatese pe malul marii
2017-05-18 2017-05-21 Thu, 18 May Sun, 21 May
Fri, 19 May

Dream Theater 2017

trupa va interpreta toate piesele de pe albumul lor legendar Images and words
2017-05-19 2017-05-19 Fri, 19 May
Fri, 19 May Sun, 21 May

Festivalul Magia Baloanelor 2017

a doua editie
2017-05-19 2017-05-21 Fri, 19 May Sun, 21 May
Fri, 19 May Sun, 21 May

Festivalul International de Benzi Desenate 2017

lumea basmelor si monstrilor
2017-05-19 2017-05-21 Fri, 19 May Sun, 21 May
Sat, 20 May

Noaptea Muzeelor 2017

editia norocoasa cu numarul 13
2017-05-20 2017-05-20 Sat, 20 May
Sat, 20 May Sun, 28 May

Festivalul Eurogional de Teatru Timisoara 2017

teatrul intr-un context mai larg
2017-05-20 2017-05-28 Sat, 20 May Sun, 28 May
Thu, 25 May Sun, 28 May

Festivalul International de Arte si Film Vampirii

manifestari ale vampirismului in cultura
2017-05-25 2017-05-28 Thu, 25 May Sun, 28 May
Sat, 27 May

La Broaste 2017

trei curse pe trei trasee
2017-05-27 2017-05-27 Sat, 27 May
Sat, 27 May Sun, 28 May

NoStress Bike&Like

O experienta inedita, un concept nou, care imbina o competitie de ciclism MTB cu descoperirea turistica a unor zone, comunitati si povesti de viata autentice
2017-05-27 2017-05-28 Sat, 27 May Sun, 28 May
Jun »
Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun

Comoara Muntilor 2017

lansari de CD-uri, bike quest, concursuri de orientare
2017-06-01 2017-06-04 Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun
Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun

Festivalul National al Sporturilor Nautice si pe Plaja 2017

editia a doua
2017-06-01 2017-06-04 Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun
Fri, 02 Jun Sun, 11 Jun

TIFF 2017

Cluj super cinefil
2017-06-02 2017-06-11 Fri, 02 Jun Sun, 11 Jun
Sun, 04 Jun

Blaj aLive 2017

invitati din toata Europa
2017-06-04 2017-06-04 Sun, 04 Jun
Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun

Pelicam 2017

filme pe malul Dunarii
2017-06-08 2017-06-11 Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 18 Jun

Festivalul International de Teatru de la Sibiu 2017

teatru si nu numai , in sali de spectacole si nu numai
2017-06-09 2017-06-18 Fri, 09 Jun Sun, 18 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun

Calatorie intre Cer si Pamant 2017

participantii vor trece si prin cladirea primariei
2017-06-09 2017-06-11 Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 16 Jun Sat, 17 Jun

Rock la Mures 2017

rock pe mal de rau
2017-06-16 2017-06-17 Fri, 16 Jun Sat, 17 Jun
Sat, 17 Jun

Kings of Leon 2017

rock a la Nashville
2017-06-17 2017-06-17 Sat, 17 Jun
Sat, 17 Jun

Vidraru Bike Challenge

Competitie MTB in Fagaras cu plecare de la lacul Vidraru Trasee de 35, 50 si 90km
2017-06-17 2017-06-17 Sat, 17 Jun
Sat, 17 Jun Mon, 19 Jun

Festivalul Namaste India 2017

muzica , istorie si gastronomie
2017-06-17 2017-06-19 Sat, 17 Jun Mon, 19 Jun
Fri, 23 Jun Sun, 25 Jun

Afterhills Festival 2017

dupa dealuri cu rock si electronice
2017-06-23 2017-06-25 Fri, 23 Jun Sun, 25 Jun
Fri, 23 Jun

Festivalul Scrumbiei 2017

bunatati traditionale gastrononomice pe baza de peste
2017-06-23 2017-06-23 Fri, 23 Jun
Mon, 26 Jun Sun, 02 Jul

Jazz in the Park 2017

jazz in aer liber
2017-06-26 2017-07-02 Mon, 26 Jun Sun, 02 Jul
Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul

Airfield Festival 2017

patru zile cu capul in nori
2017-06-29 2017-07-03 Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul
Thu, 29 Jun

Evanescence 2017

rock simfonic
2017-06-29 2017-06-29 Thu, 29 Jun
Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul

Dakini Festival 2017

muzica, workshopuri, instalatii de arta
2017-06-29 2017-07-02 Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul
Jul »
Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul

Shine Festival 2017

muzica rock autohtona
2017-07-01 2017-07-02 Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul
Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul

Garana Jazz Festival 2017

editia XXI
2017-07-06 2017-07-09 Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Outernational Days 2017

un altfel de muzica lumii
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Neversea Festival 2017

100 de artisti romani si straini invitati care vor canta pe 7 scene
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Festival Sons of Gaia 2017

capitolul 4
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul

Festivalul International de Chitara 2017

chitara clasica
2017-07-10 2017-07-15 Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul
Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul

Electric Castle 2017

editia numarul 5
2017-07-12 2017-07-16 Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul
Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul

Icon Arts 2017

workshopuri, concerte si spectacole
2017-07-19 2017-07-30 Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul

Waha Festival 2017

techno, muzica psychedelica, deep house, jazz, ambient, muzica live, cumbia, psychill
2017-07-20 2017-07-24 Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul
Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul

Festivalul Celtic Transilvania 2017

festival de reconstituire istorica
2017-07-21 2017-07-23 Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul
Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul

Transylvaliens Festival 2017

pe val psihedelic
2017-07-26 2017-07-30 Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul

Mox 2017

o experienta muzicala outdoor
2017-07-27 2017-07-30 Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 27 Jul Mon, 31 Jul

3 Smoked Olives Festival 2017

electronice pe insula
2017-07-27 2017-07-31 Thu, 27 Jul Mon, 31 Jul
Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul

ARTmania 2017

metal in Piata Mare
2017-07-28 2017-07-29 Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul
Fri, 28 Jul Wed, 28 Jun

Placebo 2017

rock alternativ dupa douazeci de ani
2017-07-28 2017-06-28 Fri, 28 Jul Wed, 28 Jun
Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul

Murmur Festival 2017

electronice la cetate
2017-07-28 2017-07-30 Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul
Aug »
Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug

Untold 2017

nume de renume
2017-08-03 2017-08-06 Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug
Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug

Rockstadt Extreme Fest 2017

editie aniversara
2017-08-10 2017-08-13 Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug

Summer Well Festival 2017

alternativ pe Domeniile Stirbei
2017-08-12 2017-08-13 Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug

Colibita Bike Fest

dirt jump, XC maraton, trial, mini-dual maraton
2017-08-19 2017-08-21 Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug
Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug

Smida Jazz Festival 2017

jazz la tara
2017-08-25 2017-08-27 Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug
Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug

Holzstock Festival 2017

editia cu numarul 4
2017-08-25 2017-08-27 Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug
Sep »
Fri, 01 Sep Sun, 03 Sep

Awake Festival 2017

inceput de septembrie , muzica live in parcul unui castel
2017-09-01 2017-09-03 Fri, 01 Sep Sun, 03 Sep
Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep

Festivalul George Enescu 2017

septembrie muzical
2017-09-02 2017-09-24 Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep
Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep

Plai Festival 2017

world music, piese de teatru si dans
2017-09-08 2017-09-10 Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep
Mon, 18 Sep Sat, 23 Sep

Opera Fringe Festival 2017

opera, in montari independente
2017-09-18 2017-09-23 Mon, 18 Sep Sat, 23 Sep
Fri, 29 Sep

Goran Bregovic with Wedding and Funeral Orchestra 2017

rock din Balcani
2017-09-29 2017-09-29 Fri, 29 Sep
Oct »
Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct

Festivalul Untold 2017

primele vesti despre Untold
2017-10-03 2017-10-06 Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct
Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct

Maximum Rock Festival 2017

metal la maximum
2017-10-13 2017-10-14 Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct
Fri, 20 Oct Sun, 29 Oct

Festivalul National de Teatru 2017

retrospectiva pieselor de teatru locale
2017-10-20 2017-10-29 Fri, 20 Oct Sun, 29 Oct
Tue, 24 Oct

Anathema

metal bine temperat
2017-10-24 2017-10-24 Tue, 24 Oct
Nov »
Thu, 30 Nov

MTB Winter 4XCross 2017

ciclism in peisaj alb
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Thu, 30 Nov

Gabriela Szabo Run Fest 2017

curse croite pentru toate categoriile de alergatori
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Thu, 30 Nov

Somova Extreme 2017

ciclism si cross
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Dec »
Fri, 15 Dec

Helloween 2017

power metal in stilul clasic saxon
2017-12-15 2017-12-15 Fri, 15 Dec
83 NXT
+ adauga in Google Calendar / ics (adauga in Outlook / iCal)