+ adauga in Google Calendar / + adauga in Outlook / iCal (.ics)
Mar »
Wed, 01 Mar Sun, 05 Mar

Festivalul Dakino 2017

editia cu numarul 26 a celui mai longeviv festival de pe la noi
2017-03-01 2017-03-05 Wed, 01 Mar Sun, 05 Mar
Wed, 01 Mar Sun, 26 Mar

Like CNDB 2017

piese noi de dans si performance
2017-03-01 2017-03-26 Wed, 01 Mar Sun, 26 Mar
Fri, 03 Mar Sun, 05 Mar

Festivalul Aerociudatilor 2017

editia a XVII-a
2017-03-03 2017-03-05 Fri, 03 Mar Sun, 05 Mar
Sat, 04 Mar

Cupa Comexim 2017

schi cu obstacole
2017-03-04 2017-03-04 Sat, 04 Mar
Sat, 04 Mar Sun, 05 Mar

Spring Yoga Festival 2017

despre toate aspectele practicii yoga
2017-03-04 2017-03-05 Sat, 04 Mar Sun, 05 Mar
Sun, 05 Mar Mon, 06 Mar

Bikini Race 2017

un concurs in preajma lui 8 martie
2017-03-05 2017-03-06 Sun, 05 Mar Mon, 06 Mar
Mon, 06 Mar Fri, 10 Mar

Timisoara International Guitar Festival

chitara clasica netemperata
2017-03-06 2017-03-10 Mon, 06 Mar Fri, 10 Mar
Fri, 10 Mar Sun, 12 Mar

Ski Alpinism Race 2017

ski la gol alpin
2017-03-10 2017-03-12 Fri, 10 Mar Sun, 12 Mar
Sat, 11 Mar

Sebaton si Accept

heavy metal actual si legendar
2017-03-11 2017-03-11 Sat, 11 Mar
Sat, 11 Mar

Jason Marz 2017

folk mai pop
2017-03-11 2017-03-11 Sat, 11 Mar
Sun, 12 Mar

Asking Alexandria

metal spre hardcore
2017-03-12 2017-03-12 Sun, 12 Mar
Mon, 13 Mar Sun, 19 Mar

One World Romania 2017

primele informatii despre editia din 2017
2017-03-13 2017-03-19 Mon, 13 Mar Sun, 19 Mar
Tue, 14 Mar Sun, 19 Mar

Festivalul CineCultura 2016

12 filme din din Italia, Germania, Franta, Serbia, Portugalia, Austria, Canada, Spania, Angola si Armenia
2017-03-14 2017-03-19 Tue, 14 Mar Sun, 19 Mar
Tue, 14 Mar

Lita Ford

rock din perioada lui de glorie
2017-03-14 2017-03-14 Tue, 14 Mar
Sat, 18 Mar

Primavera Trail Race 2017

concurs alergare montana
2017-03-18 2017-03-18 Sat, 18 Mar
Sat, 25 Mar

Aiud Maraton

a treia editie
2017-03-25 2017-03-25 Sat, 25 Mar
Sun, 26 Mar

Timisoara 21k 2017

alergare de sosea
2017-03-26 2017-03-26 Sun, 26 Mar
Sun, 26 Mar

Maratonul Nisipului 2017

42km, 21km si 10k pe plaja
2017-03-26 2017-03-26 Sun, 26 Mar
Mon, 27 Mar

Bill Laurance 2017

jazz contemporan
2017-03-27 2017-03-27 Mon, 27 Mar
Thu, 30 Mar

Phantogram

electro newyorkez
2017-03-30 2017-03-30 Thu, 30 Mar
Thu, 30 Mar

Jazz in Church 2017

jazz in biserica luterana
2017-03-30 2017-03-30 Thu, 30 Mar
Fri, 31 Mar Thu, 30 Mar

Festivalului International de Blues 2017

a 12-a editie
2017-03-31 2017-03-30 Fri, 31 Mar Thu, 30 Mar
Apr »
Mon, 03 Apr Sun, 09 Apr

ClujShorts 2017

158 de scurtmetraje alese in selectia oficiala
2017-04-03 2017-04-09 Mon, 03 Apr Sun, 09 Apr
Thu, 06 Apr

Apocalyptica 2017

metal in interpretare clasica
2017-04-06 2017-04-06 Thu, 06 Apr
Sun, 09 Apr

I..ASI in Trail 2017

trail running moldav
2017-04-09 2017-04-09 Sun, 09 Apr
Sun, 09 Apr

Poiana Spring Race Bike & Run 2017

ciclism si alergare
2017-04-09 2017-04-09 Sun, 09 Apr
Wed, 12 Apr

Mayhem

metal negru de la origini
2017-04-12 2017-04-12 Wed, 12 Apr
Sun, 23 Apr

Semimaratonul de la Iasi 2017

editia a 3 a
2017-04-23 2017-04-23 Sun, 23 Apr
Sun, 23 Apr

Baneasa Spring Trail Run 2017

prin padure la Baneasa
2017-04-23 2017-04-23 Sun, 23 Apr
Mon, 24 Apr

Gregory Porter

jazz in vechea traditie
2017-04-24 2017-04-24 Mon, 24 Apr
Sat, 29 Apr

Natalia Imbruglia 2017

concert unplugged
2017-04-29 2017-04-29 Sat, 29 Apr
May »
Sat, 06 May

Echo Maraton Moeciu de Sus 2017

maratonul eco de la munte
2017-05-06 2017-05-06 Sat, 06 May
Sat, 13 May

Crosul Binder 2017

doua trasee
2017-05-13 2017-05-13 Sat, 13 May
Thu, 18 May Sun, 21 May

Festivalul Scoicilor 2017

delicatese pe malul marii
2017-05-18 2017-05-21 Thu, 18 May Sun, 21 May
Fri, 19 May

Dream Theater 2017

trupa va interpreta toate piesele de pe albumul lor legendar Images and words
2017-05-19 2017-05-19 Fri, 19 May
Thu, 25 May Sun, 28 May

Festivalul International de Arte si Film Vampirii

manifestari ale vampirismului in cultura
2017-05-25 2017-05-28 Thu, 25 May Sun, 28 May
Jun »
Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun

Comoara Muntilor 2017

lansari de CD-uri, bike quest, concursuri de orientare
2017-06-01 2017-06-04 Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun
Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun

Pelicam 2017

filme pe malul Dunarii
2017-06-08 2017-06-11 Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun
Sat, 17 Jun

Kings of Leon 2017

rock a la Nashville
2017-06-17 2017-06-17 Sat, 17 Jun
Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul

Airfield Festival 2017

patru zile cu capul in nori
2017-06-29 2017-07-03 Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul
Thu, 29 Jun

Evanescence 2017

rock simfonic
2017-06-29 2017-06-29 Thu, 29 Jun
Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul

Dakini Festival 2017

muzica, workshopuri, instalatii de arta
2017-06-29 2017-07-02 Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul
Jul »
Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul

Shine Festival 2017

muzica rock autohtona
2017-07-01 2017-07-02 Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul
Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul

Garana Jazz Festival 2017

editia XXI
2017-07-06 2017-07-09 Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul
Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul

Festivalul International de Chitara 2017

chitara clasica
2017-07-10 2017-07-15 Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul
Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul

Electric Castle 2017

editia numarul 5
2017-07-12 2017-07-16 Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul
Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul

Icon Arts 2017

workshopuri, concerte si spectacole
2017-07-19 2017-07-30 Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul

Waha Festival 2017

techno, muzica psychedelica, deep house, jazz, ambient, muzica live, cumbia, psychill
2017-07-20 2017-07-24 Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul
Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul

Festivalul Celtic Transilvania 2017

festival de reconstituire istorica
2017-07-21 2017-07-23 Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul
Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul

Transylvaliens Festival 2017

pe val psihedelic
2017-07-26 2017-07-30 Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul

Mox 2017

o experienta muzicala outdoor
2017-07-27 2017-07-30 Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul
Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul

ARTmania 2017

metal in Piata Mare
2017-07-28 2017-07-29 Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul
Fri, 28 Jul Wed, 28 Jun

Placebo 2017

rock alternativ dupa douazeci de ani
2017-07-28 2017-06-28 Fri, 28 Jul Wed, 28 Jun
Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul

Murmur Festival 2017

electronice la cetate
2017-07-28 2017-07-30 Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul
Aug »
Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug

Untold 2017

nume de renume
2017-08-03 2017-08-06 Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug
Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug

Rockstadt Extreme Fest 2017

editie aniversara
2017-08-10 2017-08-13 Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug

Summer Well Festival 2017

alternativ pe Domeniile Stirbei
2017-08-12 2017-08-13 Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug

Colibita Bike Fest

dirt jump, XC maraton, trial, mini-dual maraton
2017-08-19 2017-08-21 Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug
Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug

Smida Jazz Festival 2017

jazz la tara
2017-08-25 2017-08-27 Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug
Sep »
Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep

Festivalul George Enescu 2017

septembrie muzical
2017-09-02 2017-09-24 Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep
Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep

Plai Festival 2017

world music, piese de teatru si dans
2017-09-08 2017-09-10 Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep
Oct »
Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct

Festivalul Untold 2017

primele vesti despre Untold
2017-10-03 2017-10-06 Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct
Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct

Maximum Rock Festival 2017

metal la maximum
2017-10-13 2017-10-14 Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct
Nov »
Thu, 30 Nov

MTB Winter 4XCross 2017

ciclism in peisaj alb
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
64 NXT
+ adauga in Google Calendar / ics (adauga in Outlook / iCal)