+ adauga in Google Calendar / + adauga in Outlook / iCal (.ics)
May »
Fri, 05 May Tue, 30 May

East European Comic Con 2017

a V-a editie
2017-05-05 2017-05-30 Fri, 05 May Tue, 30 May
Sat, 20 May Sat, 27 May

Festivalul de Teatru de la Buzau

iubirea, de teatru
2017-05-20 2017-05-27 Sat, 20 May Sat, 27 May
Sat, 20 May Sun, 28 May

Festivalul Eurogional de Teatru Timisoara 2017

teatrul intr-un context mai larg
2017-05-20 2017-05-28 Sat, 20 May Sun, 28 May
Thu, 25 May Sun, 28 May

Festivalul International de Arte si Film Vampirii

manifestari ale vampirismului in cultura
2017-05-25 2017-05-28 Thu, 25 May Sun, 28 May
Thu, 25 May Sun, 28 May

Green Hours Jazz Fest 2017

Calea Victoriei jazz-ului, editia a 9-a. 4 seri, 22 artisti.
2017-05-25 2017-05-28 Thu, 25 May Sun, 28 May
Sat, 27 May

La Broaste 2017

trei curse pe trei trasee
2017-05-27 2017-05-27 Sat, 27 May
Sat, 27 May Sun, 28 May

NoStress Bike&Like

O experienta inedita, un concept nou, care imbina o competitie de ciclism MTB cu descoperirea turistica a unor zone, comunitati si povesti de viata autentice
2017-05-27 2017-05-28 Sat, 27 May Sun, 28 May
Sun, 28 May

Liman Bike Race 2017

la a -12-a editie
2017-05-28 2017-05-28 Sun, 28 May
Jun »
Thu, 01 Jun Sat, 03 Jun

Revolution Festival 2017

electronice la muzeul satului
2017-06-01 2017-06-03 Thu, 01 Jun Sat, 03 Jun
Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun

Comoara Muntilor 2017

lansari de CD-uri, bike quest, concursuri de orientare
2017-06-01 2017-06-04 Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun
Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun

Festivalul National al Sporturilor Nautice si pe Plaja 2017

editia a doua
2017-06-01 2017-06-04 Thu, 01 Jun Sun, 04 Jun
Fri, 02 Jun Sun, 04 Jun

Alba Fest 2017

albanezii, de ziua lor
2017-06-02 2017-06-04 Fri, 02 Jun Sun, 04 Jun
Fri, 02 Jun Sun, 11 Jun

TIFF 2017

Cluj super cinefil
2017-06-02 2017-06-11 Fri, 02 Jun Sun, 11 Jun
Sun, 04 Jun

Blaj aLive 2017

invitati din toata Europa
2017-06-04 2017-06-04 Sun, 04 Jun
Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun

Pelicam 2017

filme pe malul Dunarii
2017-06-08 2017-06-11 Thu, 08 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 18 Jun

Festivalul International de Teatru de la Sibiu 2017

teatru si nu numai , in sali de spectacole si nu numai
2017-06-09 2017-06-18 Fri, 09 Jun Sun, 18 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun

Calatorie intre Cer si Pamant 2017

participantii vor trece si prin cladirea primariei
2017-06-09 2017-06-11 Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun

Rocanotheworld 2017

rock moca
2017-06-09 2017-06-11 Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 25 Jun

Street Delivery 2017

teama acestui an Gradini Posibile
2017-06-09 2017-06-25 Fri, 09 Jun Sun, 25 Jun
Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun

Tectonic Food Festival 2017

de ale gurii, dar si de a le urechilor si ochilor
2017-06-09 2017-06-11 Fri, 09 Jun Sun, 11 Jun
Fri, 16 Jun Sat, 17 Jun

Rock la Mures 2017

rock pe mal de rau
2017-06-16 2017-06-17 Fri, 16 Jun Sat, 17 Jun
Fri, 16 Jun

Parov Stelar 2017

electronice spre jazz derivat
2017-06-16 2017-06-16 Fri, 16 Jun
Sat, 17 Jun

Kings of Leon 2017

rock a la Nashville
2017-06-17 2017-06-17 Sat, 17 Jun
Sat, 17 Jun

Vidraru Bike Challenge

Competitie MTB in Fagaras cu plecare de la lacul Vidraru Trasee de 35, 50 si 90km
2017-06-17 2017-06-17 Sat, 17 Jun
Sat, 17 Jun Mon, 19 Jun

Festivalul Namaste India 2017

muzica , istorie si gastronomie
2017-06-17 2017-06-19 Sat, 17 Jun Mon, 19 Jun
Thu, 22 Jun Mon, 26 Jun

Next Film Festival 2017

Next schimba anotimpul
2017-06-22 2017-06-26 Thu, 22 Jun Mon, 26 Jun
Fri, 23 Jun Sun, 25 Jun

Afterhills Festival 2017

dupa dealuri cu rock si electronice
2017-06-23 2017-06-25 Fri, 23 Jun Sun, 25 Jun
Fri, 23 Jun

Festivalul Scrumbiei 2017

bunatati traditionale gastrononomice pe baza de peste
2017-06-23 2017-06-23 Fri, 23 Jun
Mon, 26 Jun Sun, 02 Jul

Jazz in the Park 2017

7 zile de festival cu peste 100 de artisti care vor canta pe 6 scene
2017-06-26 2017-07-02 Mon, 26 Jun Sun, 02 Jul
Wed, 28 Jun

Placebo 2017

rock alternativ dupa douazeci de ani
2017-06-28 2017-06-28 Wed, 28 Jun
Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul

Airfield Festival 2017

patru zile cu capul in nori
2017-06-29 2017-07-03 Thu, 29 Jun Mon, 03 Jul
Thu, 29 Jun

Evanescence 2017

rock simfonic
2017-06-29 2017-06-29 Thu, 29 Jun
Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul

Dakini Festival 2017

muzica, workshopuri, instalatii de arta
2017-06-29 2017-07-02 Thu, 29 Jun Sun, 02 Jul
Jul »
Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul

Shine Festival 2017

muzica rock autohtona
2017-07-01 2017-07-02 Sat, 01 Jul Sun, 02 Jul
Tue, 04 Jul Sun, 09 Jul

Festivalul International de Film BUZZ CEE 2017

a doua editie
2017-07-04 2017-07-09 Tue, 04 Jul Sun, 09 Jul
Wed, 05 Jul Fri, 07 Jul

JazzTm

jazz la inceput de iulie
2017-07-05 2017-07-07 Wed, 05 Jul Fri, 07 Jul
Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul

Barock Fest 2017

rockul rasuna in Valea Jiului
2017-07-06 2017-07-09 Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul
Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul

Garana Jazz Festival 2017

editia XXI
2017-07-06 2017-07-09 Thu, 06 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Outernational Days 2017

un altfel de muzica lumii
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Neversea Festival 2017

100 de artisti romani si straini invitati care vor canta pe 7 scene
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul

Festival Sons of Gaia 2017

capitolul 4
2017-07-07 2017-07-09 Fri, 07 Jul Sun, 09 Jul
Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul

Festivalul International de Chitara 2017

chitara clasica
2017-07-10 2017-07-15 Mon, 10 Jul Sat, 15 Jul
Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul

Electric Castle 2017

editia numarul 5
2017-07-12 2017-07-16 Wed, 12 Jul Sun, 16 Jul
Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul

Icon Arts 2017

workshopuri, concerte si spectacole
2017-07-19 2017-07-30 Wed, 19 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul

Waha Festival 2017

techno, muzica psychedelica, deep house, jazz, ambient, muzica live, cumbia, psychill
2017-07-20 2017-07-24 Thu, 20 Jul Mon, 24 Jul
Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul

Festivalul Celtic Transilvania 2017

festival de reconstituire istorica
2017-07-21 2017-07-23 Fri, 21 Jul Sun, 23 Jul
Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul

Transylvaliens Festival 2017

pe val psihedelic
2017-07-26 2017-07-30 Wed, 26 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul

Mox 2017

o experienta muzicala outdoor
2017-07-27 2017-07-30 Thu, 27 Jul Sun, 30 Jul
Thu, 27 Jul Mon, 31 Jul

3 Smoked Olives Festival 2017

electronice pe insula
2017-07-27 2017-07-31 Thu, 27 Jul Mon, 31 Jul
Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul

ARTmania 2017

metal in Piata Mare
2017-07-28 2017-07-29 Fri, 28 Jul Sat, 29 Jul
Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul

Murmur Festival 2017

electronice la cetate
2017-07-28 2017-07-30 Fri, 28 Jul Sun, 30 Jul
Aug »
Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug

Untold 2017

nume de renume
2017-08-03 2017-08-06 Thu, 03 Aug Sun, 06 Aug
Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug

Rockstadt Extreme Fest 2017

editie aniversara
2017-08-10 2017-08-13 Thu, 10 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 12 Aug Wed, 23 Aug

Romanian Teknival 2017

caravana techno
2017-08-12 2017-08-23 Sat, 12 Aug Wed, 23 Aug
Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug

Summer Well Festival 2017

alternativ pe Domeniile Stirbei
2017-08-12 2017-08-13 Sat, 12 Aug Sun, 13 Aug
Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug

Colibita Bike Fest

dirt jump, XC maraton, trial, mini-dual maraton
2017-08-19 2017-08-21 Sat, 19 Aug Mon, 21 Aug
Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug

Smida Jazz Festival 2017

jazz la tara
2017-08-25 2017-08-27 Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug
Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug

Holzstock Festival 2017

editia cu numarul 4
2017-08-25 2017-08-27 Fri, 25 Aug Sun, 27 Aug
Sat, 26 Aug Sun, 27 Aug

Martonul Olteniei 2017

trail si mountainbike
2017-08-26 2017-08-27 Sat, 26 Aug Sun, 27 Aug
Sep »
Fri, 01 Sep Sun, 03 Sep

Awake Festival 2017

inceput de septembrie , muzica live in parcul unui castel
2017-09-01 2017-09-03 Fri, 01 Sep Sun, 03 Sep
Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep

Festivalul George Enescu 2017

septembrie muzical
2017-09-02 2017-09-24 Sat, 02 Sep Sun, 24 Sep
Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep

Plai Festival 2017

world music, piese de teatru si dans
2017-09-08 2017-09-10 Fri, 08 Sep Sun, 10 Sep
Mon, 18 Sep Sat, 23 Sep

Opera Fringe Festival 2017

opera, in montari independente
2017-09-18 2017-09-23 Mon, 18 Sep Sat, 23 Sep
Thu, 21 Sep Sun, 24 Sep

Carpathian MTB Epic 2017

cursa epica intinsa pe patru zile
2017-09-21 2017-09-24 Thu, 21 Sep Sun, 24 Sep
Fri, 29 Sep

Goran Bregovic with Wedding and Funeral Orchestra 2017

rock din Balcani
2017-09-29 2017-09-29 Fri, 29 Sep
Oct »
Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct

Festivalul Untold 2017

primele vesti despre Untold
2017-10-03 2017-10-06 Tue, 03 Oct Fri, 06 Oct
Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct

Maximum Rock Festival 2017

metal la maximum
2017-10-13 2017-10-14 Fri, 13 Oct Sat, 14 Oct
Fri, 20 Oct Sun, 29 Oct

Festivalul National de Teatru 2017

retrospectiva pieselor de teatru locale
2017-10-20 2017-10-29 Fri, 20 Oct Sun, 29 Oct
Tue, 24 Oct

Anathema

metal bine temperat
2017-10-24 2017-10-24 Tue, 24 Oct
Nov »
Thu, 30 Nov

MTB Winter 4XCross 2017

ciclism in peisaj alb
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Thu, 30 Nov

Gabriela Szabo Run Fest 2017

curse croite pentru toate categoriile de alergatori
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Thu, 30 Nov

Somova Extreme 2017

ciclism si cross
2017-11-30 2017-11-30 Thu, 30 Nov
Dec »
Fri, 15 Dec

Helloween 2017

power metal in stilul clasic saxon
2017-12-15 2017-12-15 Fri, 15 Dec
73 NXT
+ adauga in Google Calendar / ics (adauga in Outlook / iCal)